  • RR1220P-1651-D-M
RR1220P-1651-D-M
advertisement
Manufacturer No:
RR1220P-1651-D-M
HK JDW NO:
740-RR1220P-1651-D-M
Datasheet:
RR1220P-1651-D-M
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 30207
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RR1220P-1651-D-M
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.65kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm