  • RR0816P-1072-B-T5-04C
RR0816P-1072-B-T5-04C
advertisement
Manufacturer No:
RR0816P-1072-B-T5-04C
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RR0816P-1072-B-T5-04C
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RR Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RR0816P-1072-B-T5-04C
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RR
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10.7kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm