  • RR0816P-1053-D-03D
RR0816P-1053-D-03D
advertisement
Manufacturer No:
RR0816P-1053-D-03D
HK JDW NO:
740-RR0816P-1053-D-03D
Description:
RR Series, Thin Film, 105kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 7294
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RR0816P-1053-D-03D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    105kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm