  • RR0510P-202-D
RR0510P-202-D
advertisement
Manufacturer No:
RR0510P-202-D
HK JDW NO:
740-RR0510P-202-D
Datasheet:
RR0510P-202-D
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 11975
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RR0510P-202-D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm