  • RQ73C1J68R1BTD
RQ73C1J68R1BTD
advertisement
Manufacturer No:
RQ73C1J68R1BTD
HK JDW NO:
792-RQ73C1J68R1BTD
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RQ73C1J68R1BTD
Description:
RQ73 Series, Thin Film, 68.1Ohm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4173
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RQ73C1J68R1BTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RQ73
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    68.1Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm