  • RPS0500DL2R70FN
RPS0500DL2R70FN
advertisement
Manufacturer No:
RPS0500DL2R70FN
HK JDW NO:
875-RPS0500DL2R70FN
Description:
Res Thick Film 2.7 Ohm 1% 500W 150ppm/C Molded Screw Terminal Bolt-On Box
Step5Bar-code shipping tag
RPS0500DL2R70FN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500W
  • Height
    26mm
  • Length
    60mm