  • RPS0250DL8R20JBZA3
RPS0250DL8R20JBZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DL8R20JBZA3
HK JDW NO:
875-RPS0250DL8R20JBZA3
Description:
8.2Ohm, 5%, 250W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DL8R20JBZA3
  • Resistance
    8.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250W
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%