  • RPS0250DL10R0KBZA3
RPS0250DL10R0KBZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DL10R0KBZA3
HK JDW NO:
875-RPS0250DL10R0KBZA3
Description:
Bolt, 10Ohm, 10%, 250W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DL10R0KBZA3
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Bolt
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250W
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm