  • RPP20-243.3SW-B
RPP20-243.3SW-B
advertisement
Manufacturer No:
RPP20-243.3SW-B
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RPP20-243.3SW-B
Package:
Datasheet:
RPP20-243.3SW-B
Description:
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.3V 6A 20W 6-Pin Tube
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPP20-243.3SW-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    43
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    0.3%
  • Load Regulation
    0.5%