  • RPH100V220R0JB
RPH100V220R0JB
advertisement
Manufacturer No:
RPH100V220R0JB
HK JDW NO:
875-RPH100V220R0JB
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220Ohm, 5%, 100W
Step5Bar-code shipping tag
RPH100V220R0JB
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Box
  • Published
    2014
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film, Thin Film
  • Power Rating
    100W
  • Depth
    46.7mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    21.6mm
  • Length
    65.5mm