  • RPEF51H222Z2P1A03B
RPEF51H222Z2P1A03B
advertisement
Manufacturer No:
RPEF51H222Z2P1A03B
HK JDW NO:
535-RPEF51H222Z2P1A03B
Description:
RPE 2.2nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 9276
Step5Bar-code shipping tag
RPEF51H222Z2P1A03B
  • Tolerance
    80%
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Composition
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2010
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.4892mm