  • RPEF51H104Z2P1A03B
RPEF51H104Z2P1A03B
advertisement
Manufacturer No:
RPEF51H104Z2P1A03B
HK JDW NO:
535-RPEF51H104Z2P1A03B
Description:
RPE 0.1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17373
Step5Bar-code shipping tag
RPEF51H104Z2P1A03B
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
    RPE
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2010
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm