  • RPEE41H225M6B1F14B
RPEE41H225M6B1F14B
advertisement
Manufacturer No:
RPEE41H225M6B1F14B
HK JDW NO:
535-RPEE41H225M6B1F14B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 15424
Step5Bar-code shipping tag
RPEE41H225M6B1F14B
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
  • Height Seated (Max)
    11.5062mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    3.9878mm