  • RPE5C2A8R0D2S1Z03A
RPE5C2A8R0D2S1Z03A
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C2A8R0D2S1Z03A
HK JDW NO:
535-RPE5C2A8R0D2S1Z03A
Description:
RPE 8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10220
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C2A8R0D2S1Z03A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e2
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2010
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm