  • RPE2C1H152J2P1A01B
RPE2C1H152J2P1A01B
advertisement
Manufacturer No:
RPE2C1H152J2P1A01B
HK JDW NO:
535-RPE2C1H152J2P1A01B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.5nF 50V Ceramic Capacitor 5% Radial
Quantity:
In Stock : 15604
Step5Bar-code shipping tag
RPE2C1H152J2P1A01B
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Height
    3.15mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.5mm