  • RPC1206JT24K0-UP
RPC1206JT24K0-UP
advertisement
Manufacturer No:
RPC1206JT24K0-UP
HK JDW NO:
762-RPC1206JT24K0-UP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RPC1206JT24K0-UP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPC1206JT24K0-UP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RPC
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm