  • RPC0603JT330K
RPC0603JT330K
advertisement
Manufacturer No:
RPC0603JT330K
HK JDW NO:
762-RPC0603JT330K
Datasheet:
RPC0603JT330K
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RPC Series, Thick Film, 330kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RPC0603JT330K
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm