  • RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
advertisement
Manufacturer No:
RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
HK JDW NO:
239-RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
Package:
125
Description:
Quantity:
In Stock : 338
Step5Bar-code shipping tag
RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Bushing
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Package / Case
    125
  • Housing Material
    Nylon
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Type
    Standard
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    125mA AC 100mA DC
  • Current Rating
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    17.5mm
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 13.60mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Green
  • Contact Current(DC)-Max
    0.1A
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Body Height
    9.4mm