  • RP8100B2M1CEBLKBLKNIL
RP8100B2M1CEBLKBLKNIL
advertisement
Manufacturer No:
RP8100B2M1CEBLKBLKNIL
HK JDW NO:
239-RP8100B2M1CEBLKBLKNIL
Quantity:
In Stock : 2063
Step5Bar-code shipping tag
RP8100B2M1CEBLKBLKNIL
  • Type
    Standard
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Silver (Ag) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    125mA AC 100mA DC
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    100mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    17.5mm
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 13.60mm Dia
  • Contact Resistance
    50mOhm
  • Color - Actuator/Cap
    Black
  • Contact Current(DC)-Max
    0.1A
  • Sealing
    EPOXY TERMINAL SEALED; IP67
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
    SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Contact Current Rating
    125mA
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Thread Size
    M12
  • Contact Current(AC)-Max
    0.125A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .125A@125VAC
  • Hole Diameter
    13.6 mm
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .1A@50VDC
  • Body Height
    9.4mm
  • Actuator Length
    2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    Dust Tight, IP65, IP67, Waterproof
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Gold, Silver
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Actuator Material
    Nylon
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C