  • RP8100B1M1CEBLKGRNNIL
RP8100B1M1CEBLKGRNNIL
advertisement
Manufacturer No:
RP8100B1M1CEBLKGRNNIL
HK JDW NO:
239-RP8100B1M1CEBLKGRNNIL
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 46
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RP8100B1M1CEBLKGRNNIL
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
    RP8100
  • Published
    2008
  • Type
    Standard
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    125mA AC 100mA DC
  • Current Rating
    100mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    17.5mm
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 13.60mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Green
  • Contact Current(DC)-Max
    0.1A
  • Sealing
    EPOXY TERMINAL SEALED; IP67
    SPST
  • Contact Current Rating
    125mA
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Contact Current(AC)-Max
    0.125A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .125A@125VAC
  • Operating Force-Max
    3.92 N
  • Body Height
    9.4mm