  • RP73PF2A6K81BTDF
RP73PF2A6K81BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF2A6K81BTDF
HK JDW NO:
792-RP73PF2A6K81BTDF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RP73PF2A6K81BTDF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 6.81kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 464
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF2A6K81BTDF
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm