  • RP73PF2A6K65BTDF
RP73PF2A6K65BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF2A6K65BTDF
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-RP73PF2A6K65BTDF
Description:
Thin Film, 6.65kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF2A6K65BTDF
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.65kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm