  • RP73D1J29R4BTG
RP73D1J29R4BTG
advertisement
Manufacturer No:
RP73D1J29R4BTG
HK JDW NO:
792-RP73D1J29R4BTG
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RP73D1J29R4BTG
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RP73, Holsworthy Series, Thin Film, 29.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RP73D1J29R4BTG
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    RP73, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    29.4Ohm
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm