  • RP201K151D-TR
RP201K151D-TR
advertisement
Manufacturer No:
RP201K151D-TR
HK JDW NO:
674-RP201K151D-TR
Package:
Datasheet:
RP201K151D-TR
Description:
0.4mm PMIC 6
Quantity:
In Stock : 14245
Step5Bar-code shipping tag
RP201K151D-TR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    NO LEAD
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    S-XDSO-N6
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Input Voltage (Min)
    1.4V
  • Input Voltage (Max)
    5.25V
  • Output Voltage1-Max
    1.52V
  • Output Voltage1-Min
    1.48V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.15A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.25V
  • Length
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Width
    1.2mm