  • RP20-483.3SAW
RP20-483.3SAW
advertisement
Manufacturer No:
RP20-483.3SAW
HK JDW NO:
655-RP20-483.3SAW
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
RP20-483.3SAW
Step5Bar-code shipping tag
RP20-483.3SAW
  • Package / Case
    6-SIP Module, 4 Leads
  • Weight
    15g
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    POWERLINE RP20-AW (20W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • JESD-30 Code
    S-XDMA-P4
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    4.5A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    4.5A
  • Output Power
    20W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Height
    9.9mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    25.4mm