  • RP20-4812DAW/N
RP20-4812DAW/N
advertisement
Manufacturer No:
RP20-4812DAW/N
HK JDW NO:
655-RP20-4812DAW/N
Package:
6-SIP Module
Datasheet:
RP20-4812DAW/N
Step5Bar-code shipping tag
RP20-4812DAW/N
  • Package / Case
    6-SIP Module
  • Weight
    15g
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    POWERLINE RP20-AW (20W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    20W
  • JESD-30 Code
    S-XDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    833mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    833mA 833mA
  • Output Current
    833mA
  • Output Power
    20W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Height
    9.9mm