  • RP154L018B-E2
RP154L018B-E2
advertisement
Manufacturer No:
RP154L018B-E2
HK JDW NO:
674-RP154L018B-E2
Package:
Datasheet:
RP154L018B-E2
Description:
0.4mm PMIC 8
Quantity:
In Stock : 15000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RP154L018B-E2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Palladium (Pd)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Min)
    1.4V
  • Input Voltage (Max)
    5.25V
  • Output Voltage1-Max
    1.86V
  • Output Voltage1-Min
    1.74V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE MULTIPLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.4A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.39V
  • Output Voltage 2
    1.8V
  • Output Voltage2-Max
    1.86V
  • Output Voltage2-Min
    1.74V
  • Output Current2-Max
    0.4A
  • Dropout Voltage2-Max
    0.39V
  • Height Seated (Max)
    0.4mm