  • RP15-2412DFW/P-HC
RP15-2412DFW/P-HC
advertisement
Manufacturer No:
RP15-2412DFW/P-HC
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP15-2412DFW/P-HC
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP15-2412DFW/P-HC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP15-2412DFW/P-HC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    37.9g
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP15-FW (15W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    625mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    625mA 625mA
  • Output Current
    625mA
  • Output Power
    15W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    16.8mm
  • Length
    50.8mm