  • RP131K111B-TR
RP131K111B-TR
advertisement
Manufacturer No:
RP131K111B-TR
HK JDW NO:
674-RP131K111B-TR
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 6
Quantity:
In Stock : 9863
Step5Bar-code shipping tag
RP131K111B-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N6
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    1.1V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    6.5V
  • Output Voltage1-Max
    1.127V
  • Output Voltage1-Min
    1.06V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    1.42V
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Width
    1.8mm