  • RP101K231D-TR
RP101K231D-TR
advertisement
Manufacturer No:
RP101K231D-TR
HK JDW NO:
674-RP101K231D-TR
Package:
Datasheet:
RP101K231D-TR
Description:
0.6mm PMIC 4
Quantity:
In Stock : 4434
Step5Bar-code shipping tag
RP101K231D-TR
    Select All
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.6mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    2.3V
  • Input Voltage (Min)
    1.7V
  • Input Voltage (Max)
    5.25V
  • Output Voltage1-Max
    2.3138V
  • Output Voltage1-Min
    2.2862V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    0.3V
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1.2mm