  • RP10-483.3SEW/P
RP10-483.3SEW/P
advertisement
Manufacturer No:
RP10-483.3SEW/P
HK JDW NO:
655-RP10-483.3SEW/P
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP10-483.3SEW/P
Step5Bar-code shipping tag
RP10-483.3SEW/P
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    6-DIP Module
  • Weight
    27g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    POWERLINE RP10-EW (10W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    6.6W
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    2.5A
  • Output Power
    10W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.2mm