  • RP10-4805DE
RP10-4805DE
advertisement
Manufacturer No:
RP10-4805DE
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP10-4805DE
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP10-4805DE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP10-4805DE
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.2mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    1A
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    1A 1A
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    10W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Max Output Power
    10W
  • Nominal Output Voltage
  • Current - Output 2
    1A
  • Max Input Voltage (DC)
    75V
  • Min Input Voltage (DC)
    36V
  • Height
    10.2mm
  • Length
    50.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    27g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP10-E (10W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm