  • RP10-1215SE/M1
RP10-1215SE/M1
advertisement
Manufacturer No:
RP10-1215SE/M1
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP10-1215SE/M1
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP10-1215SE/M1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP10-1215SE/M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    27g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP10-E (10W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    25.4mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    670mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Output Current
    670mA
  • Output Power
    10W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    10.2mm