  • ROX300510KFNF5
ROX300510KFNF5
advertisement
Manufacturer No:
ROX300510KFNF5
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ROX300510KFNF5
Datasheet:
ROX300510KFNF5
Description:
Through Hole 510kOhms, 10W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ROX300510KFNF5
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ROX
  • Size / Dimension
    0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, High Voltage, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    510kOhms
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W