  • ROX200500RGNLBN
ROX200500RGNLBN
advertisement
Manufacturer No:
ROX200500RGNLBN
HK JDW NO:
873-ROX200500RGNLBN
Datasheet:
ROX200500RGNLBN
Description:
500Ohms, 6W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ROX200500RGNLBN
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Size / Dimension
    0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Power (Watts)
    6W