  • ROX200100MFKLB
ROX200100MFKLB
advertisement
Manufacturer No:
ROX200100MFKLB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ROX200100MFKLB
Package:
Axial
Datasheet:
ROX200100MFKLB
Description:
100MOhms, 6W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROX200100MFKLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ROX
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, High Voltage, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100MOhms
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    6W
  • Voltage - Rated
    15kV
  • Power Rating
    6W
  • Length
    52.07mm