  • ROV10H560K-S
ROV10H560K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV10H560K-S
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-ROV10H560K-S
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
ROV10H560K-S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROV10H560K-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    2900pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    61.6V
  • Energy
    8.1J
  • Varistor Voltage (Min)
    50.4V
  • Varistor Voltage (Typ)
    56V
  • Maximum AC Volts
    35V
  • Maximum DC Volts
    45V