  • RO-3.315S/P
RO-3.315S/P
advertisement
Manufacturer No:
RO-3.315S/P
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RO-3.315S/P
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
RO-3.315S/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RO-3.315S/P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP Module
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    1.4g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RO (1W)
  • Size / Dimension
    0.45Lx0.24W x 0.39 H 11.5mmx6.0mmx10.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    3.6V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    66mA
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    66mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    3.3V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    10mm