  • RNX0751M40FKR6
RNX0751M40FKR6
advertisement
Manufacturer No:
RNX0751M40FKR6
HK JDW NO:
873-RNX0751M40FKR6
Datasheet:
RNX0751M40FKR6
Description:
1.4MOhms, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNX0751M40FKR6
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.140Diax0.790L 3.56mmx20.07mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, High Voltage, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.4MOhms
  • Power (Watts)
    2W