  • RNX038200MJNLB
RNX038200MJNLB
advertisement
Manufacturer No:
RNX038200MJNLB
HK JDW NO:
873-RNX038200MJNLB
Datasheet:
RNX038200MJNLB
Description:
Through Hole 200MOhms, 1W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNX038200MJNLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    200MOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    10.67mm