  • RNX0253K30JKR6
RNX0253K30JKR6
advertisement
Manufacturer No:
RNX0253K30JKR6
HK JDW NO:
873-RNX0253K30JKR6
Datasheet:
RNX0253K30JKR6
Description:
3.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNX0253K30JKR6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W