  • RNR57E6981FSM761
RNR57E6981FSM761
advertisement
Manufacturer No:
RNR57E6981FSM761
HK JDW NO:
866-RNR57E6981FSM761
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 6.98kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR57E6981FSM761
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    250mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Lead Length
    31.8mm
  • Diameter
    3.94mm
  • Length
    11.86mm