  • RNR55H7151FPR36
RNR55H7151FPR36
advertisement
Manufacturer No:
RNR55H7151FPR36
HK JDW NO:
873-RNR55H7151FPR36
Description:
7.15kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR55H7151FPR36
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.15kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Failure Rate
    P (0.1%)