  • RNR55H1502FSBSL
RNR55H1502FSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR55H1502FSBSL
HK JDW NO:
873-RNR55H1502FSBSL
Datasheet:
RNR55H1502FSBSL
Step5Bar-code shipping tag
RNR55H1502FSBSL
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm