  • RNR55C1401DRM7665
RNR55C1401DRM7665
advertisement
Manufacturer No:
RNR55C1401DRM7665
HK JDW NO:
866-RNR55C1401DRM7665
Description:
Through Hole 1.4kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR55C1401DRM7665
  • Length
    9.63mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.4kOhm
  • Power Rating
    125mW
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    2.77mm