  • RNR50H1781FRRSL
RNR50H1781FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR50H1781FRRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR50H1781FRRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RNR50H1781FRRSL
Description:
1.78kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNR50H1781FRRSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.78kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.78mm