  • RNM-1505S/HP
RNM-1505S/HP
advertisement
Manufacturer No:
RNM-1505S/HP
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RNM-1505S/HP
Package:
6-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
RNM-1505S/HP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNM-1505S/HP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 4 Leads
  • Weight
    1.1g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RNM (1W)
  • Size / Dimension
    0.33Lx0.33W x 0.27 H 8.3mmx8.3mmx6.8mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T4
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    200mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Input Voltage-Nom
    15V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    200mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Height
    6.8mm
  • Length
    8.3mm
  • Width
    7.62mm