  • RNF14GTD390R
RNF14GTD390R
advertisement
Manufacturer No:
RNF14GTD390R
HK JDW NO:
762-RNF14GTD390R
Datasheet:
RNF14GTD390R
Step5Bar-code shipping tag
RNF14GTD390R
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.56 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%