  • RNF14FTE5K11
RNF14FTE5K11
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FTE5K11
HK JDW NO:
762-RNF14FTE5K11
Datasheet:
RNF14FTE5K11
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 5.11kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FTE5K11
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.11kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Diameter
    2.35mm