  • RNF14FTD360R
RNF14FTD360R
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FTD360R
HK JDW NO:
762-RNF14FTD360R
Datasheet:
RNF14FTD360R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 360Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 11831
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FTD360R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Diameter
    2.35mm